Starší žáci

Systém soutěže: 10 družstev; každé s každým tříkolově. Hrají se jednodenní turnaje, kdy se vždy na jednom turnaji sejdou čtyři družstva a odehrají utkání dle rozpisu (každé družstvo na jednom turnaji 2 utkání); dvě družstva mají volno; 6 družstev (FLORBAL Hlinsko, Florbal Primátor Náchod C, FBŠ Nové Město nad Metují, FBC Dobré, TJ Baník Medvědi Žacléř, FbK Kostelec nad Orlicí) pořádá dva turnaje, 3 družstva (TJ Dolní Ředice - IBK Holice, TJ Jablonné nad Orlicí, FbC Hradec Králové D) tři turnaje a 1 družstvo (T. J. Sokol Nasavrky) jeden standardní turnaj a jeden kratší turnaj.

Hodnocení výsledků: za vítězství se družstvu do tabulky přidělují 3 body; při nerozhodném výsledku se oběma družstvům přiděluje 1 bod.

Postup: ze soutěže se nepostupuje.

Sestup: ze soutěže se nesestupuje.

Hrací den: v rámci přiděleného víkendu; pokud k přidělenému hracímu víkendu připadá i státní svátek (jedná se o pátek nebo pondělí), může pořadatel za hrací den zvolit i tento den; žádost o změnu termínu je nutno řešit v souladu se Soutěžním řádem čl. 9.

Rozměry hřiště: n. 20m x 10m, max. 22m x 12m;

Počet hráčů: 3+1; minimální počet hráčů na utkání je 5+1.

Oficiální míček: míček schválený IFF bílé nebo vanilkové barvy; použití míčku jiné barvy podléhá schválení LK HKaPA.

Ochranné brýle: doporučuje se všem hráčům používat při hře ochranné brýle.

Tresty: za přestupek uvedený v Pravidlech florbalu pod bodem 605 bude provedeno trestné střílení.

Povolené časy začátku utkání: nejdříve v 9:00 hod., nejpozději v 17:00 hod; jiné časy podléhají schválení.

Hrací čas: 2 x 12 min. čistý čas; minimální čas na jedno utkání je 50 minut; minimální doba mezi začátky utkání jednoho družstva je 60 minut.

Změna stran: družstva si po vzájemné dohodě nemusí o přestávce vyměnit strany.

Věkové kategorie: starší žáci (ročníky nar. 2006 a 2007); mladší žáci (ročníky nar. 2008 a 2009); mohou startovat hráčky kategorie starší žákyně (ročníky nar. 2006 a 2007) a mladší žákyně (ročníky nar. 2008 a 2009).